Oceń sprzedawcę Innogy

12345

Ocena 2.5/5 (115 głosy/ów)

Innogy taryfa B21, B22, B23

Innogy dla odbiorców energii elektrycznej przyłączonych do sieci SN sprzedaje energię w 3 podstawowych grupach taryfowych oraz w pozostałych mniej popularnych taryfach takich jak B11 czy B12. Poniżej krótka charakterystyka grup taryfowych z obszaru średniego napięcia:

 

Innogy taryfa B21

Prosta taryfa ze stałą stawką za MWh w ciągu doby. Tak jak wszystkie taryfy jednostrefowe są jendą z najbardziej popularnych form rozliczania za pobraną energię elektryczną dal przedsiębiorców.

 

Innogy taryfa B22

Droższa energia elektrycza w zależności od pory roku występuje w godzinach między 8 rano a 11 (szczytowa) oraz między okolicami godziny 18 a 21 - w zależności od pory roku. Reszta godzin zalicza się do strefy pozaszczytowej. Szczegółowe godziny są ustale przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego

 

Innogy taryfa B23

Trójstrefowy podział doby. W przypadku odbiorców średniego napięcia duża część firm produkcyjnych z dobrym prolilem zużycia energii gdzie w dużej mierze zużycie odbywa się w czasie obowiązywania najniższych stawek za energię elektryczną (najczęściej mięczy godzinami 13 a 19 oraz 21 a 7 rano) wychodzi na tym rozwiązaniu najlepiej. Wybór tej opcji najelpiej poprzedzić dokładną analizą profilu zużycia energii w firmie.